Herci se připravují na hranou scénu z Václavova dětství.

Kostymérka obléká Ondru Rydvala do kalhot, maskérka líčí protagonistku Olivii, zní takový ten provozní hlasový hluk, věta – takhle se otočte trošku… Olivie dostává paruku, usmívá se, nalíčená, připravená. Do toho zní hlas Václava, který posléze sedí na gauči a povídá:

My jsme hráli vlastně každý týden asi dvě, tři, čtyry představení. A co si pamatuju, tak… a hrálo se to vlastně po hospodách, po různejch kulturákách a tak dále. A vždycky jsme měli plno, že jsme museli vlastně, když bylo, já nevím, představení ve tři hodiny nebo v pět poslední, tak nám řekli, že bysme měli nastavit ještě jedno představení, třeba v sedum večír, jo… Ty děti, který byly na jednom představení v sobotu, tak ty samý děti tam byly v neděli.

Následuje černobílá hraná retro scéna: Ondra Rydval, představující Vaška v dětství, v čepici kašpárka přichází do maringotky. Za ním jde Olivie, představující maminku Homolkovou, prozpěvuje si píseň „Hvězda na vrbě“, zavře dveře a rozsvítí.

Václav sedí na gauči a povídá. Během jeho vyprávění přijdou i černobílé záběry, ve kterých ztvárňuje tatínka Homolku v retro scéně z dětství.
Václav: My jsme vždycky v sobotu, v neděli museli prostě uklidit, bourat divadlo se tomu řikalo, a s tím, že v neděli jsme museli být už na novým místě, takže v pondělí už jsme museli jít do školy, že jo. Takže já vlastně když jsem měl za tejden někde ty dobrý kamarády, tak jsem je s brekem opouštěl a zase na nový jsem se zároveň těšil.

Pokračování předešlé černobílé hrané retro scény: Homolkovi jsou v maringotce, maminka si prozpěvuje písničku „Hvězda na vrbě“, mazlí se se synkem, tatínek si dává zřejmě tabák na cigaretový papírek. Tatínek se synkem sedí u večeře, maminka si prozpěvuje, přináší na stůl hrnec, nalévá polévku, omylem polije tatínka, ten si oklepe rukáv.
Olivie se směje a říká Václavovi: Promiň, já jsem za to nemohla, pardon. A potom na kameru: Já jsem ho polila polívkou (směje se). Václav se směje také, a říká: Já nemůžu.


Předchozí scéna – Další scéna


 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..