Eva se v letních šatech prochází po ulici. Má knihu, klobouk a tašku. Je u zábradlí zřejmě v Praze na Florenci u autobusového nádraží. Pod záběry zní její hlas, později mluví před bílým pozadím, pak je znovu na ulici a záběry podmalovává její hlas:

Jsem dělala družinářku a tam měli zajímavý dotazník, prostě dělali jako legrační dotazník a tam se lidí ptali, co maj nejradši. A já jsem odpověděla, že nejradši milování a jídlo. Tak s jídlem to nesmím přehánět, protože už mám… je mi přes čtyřicet let, a ty erotické sny… Třeba právě proto mám těch šest dětí (směje se). Že pořád ještě mám sny. A když jsem ty sny začala ztrácet, tak mně svět hrozně zešednul.

Já jsem deset let si vůbec neuvědomovala, že by někdo vůbec byl… jak bych to řekla… že by se mému muži vyrovnal. Že většina chlapů mu nedosahuje ani po kotníky.

U Evy doma vidíme dceru Jiřinu, dvě nejmenší dcery, manžela.
Manžel: Ne, já si nemyslím, že by kamera byla to vhodné, kam by se měl člověk uchylovat, když se potřebuje vypovídat. To nebude úplně to ideální, aspoň podle mého soudu.
Dcera Jiřina: Když mi bylo asi deset, dvanáct, tak jsem měla problémy, nevím, jestli se tomu dá říct zlo, ale pro mě to bylo zlo. Měla jsem v podstatě psychické problémy, protože… no v podstatě projevovalo se to tak, že jsem měla nutkání něco dělat víckrát, nebyla jsem se sebou spokojená, a pořád jsem opakovala ty samé věci, i když to byla naprostá blbost, nesmysl. A to pro mě bylo hodně těžký, no. Asi v deseti to mohlo začít, no… A musela jsem chodit k psychiatrovi a léčili jsme to i prášky, takže… No vždycky jsem z jeho návštěvy cítila jako obrovskou úlevu. Jsem k němu chodila hrozně ráda, protože to pro mě bylo něco krásnýho, mu to říct, jako…
Leckdy máme problém držet jako rodina, protože jak nás je moc, tak máme prostě problém se sejít a třeba i mluvit spolu o tom, jak se cítíme, a tak. A takový ty nejzákladnější potřeby dítěte… Že je to těžký, udržovat v takhle velký rodině.

Během povídání jsou i záběry na nejstarší dceru, dceru Jiřinu a dvě nejmladší dcery.


Předchozí scénaDalší scéna


 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..