Prochází mezi stromy. V dáli je vidět řeka, kamera snímá Annu zezadu, do toho zní harmonium.
Anna: No bylo to tady. Tak jsem prošla se až tam (ukazuje), no a to jeho tělo bylo pod tou skálou právě.

Anna přichází před bílé pozadí.
Hlas kohosi ze štábu: Trošičku blíž musíte, prosím.
Anna: Blíž?
Hlas: Blíž k nám.
Anna: Tady, na značku?
Hlas: Ano… (zní mumlání, z něhož je zřejmé, že Anna stojí správně).

Anna hovoří:
Už několik let sleduju můj život a zjistila jsem, že všechny důležité věci, které se dějí v mém životě, se odehrávají na podzim. Pochádzam zo stredoslovenského kraja, z Bánskej Bystrice. Pracovala som v takovom kultúrnom zariadení, ktoré patrilo pod Krajskú správu ZNB. Tam som robila ako vedúcu a zároveň barmanku.

Na obrazovku přijíždí titulek: JEDNOU PŘIJELI TŘI MUŽI Z MINISTERSTVA VNITRA Z PRAHY. PO PŮLNOCI JI POZVALI KE SVÉMU STOLU…

Černobílé hrané záběry: Herečka Anička Stropnická, ztvárňující mladou protagonistku Annu, otevírá dveře, svléká si sako, je v podprsence, pudruje si obličej, jde na bar a prázdnou restaurací prochází dozadu ke stolu, kde sedí muži.

Do toho zní hlas protagonistky Anny, která následně mluví i před bílým pozadím:
A bol tam muž, ktorý ako mi padol do oka. Teraz ako zistím, či je slobodný, alebo ženatý? Prosím vás pekne, môžem sa vás opýtať, čo na to vaša manželka hovorí, keď vy takto chodíte treba na týždeň na služobné cesty? Nežiarli na vás?

A on ostal taký smutný, predtím bol velmi veselý – víte, právě dnes je výročí smrti mé manželky. No tak jsem řekla – no moc toho lituju, ale v mojom srdiečku sem pocítila takovů radost, hovorím (je slyšet smích přítomných), to je supr, to je supr, tak zkúsim. Pak sme ako se setkávali, on velmi často jezdil do Bánské Bystrice, tam lítal letadlem, protože měl možnost, a pak na podzim jsme se vzali.

Během vyprávění kamera občas snímala i další účastníky castingu, z protagonistů Ingrid, Helenu a Petra.


Předchozí scénaDalší scéna


 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..